Tragiczny pożar strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Zapadł wyrok w koszmarnej sprawie

i

Autor: Tomasz Golla/Piotr Zwarycz/KM PSP we Wrocławiu Tragiczny pożar strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Zapadł wyrok w koszmarnej sprawie

Tragiczny pożar strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Zapadł wyrok w koszmarnej sprawie

2022-06-27 11:13

Wrocławski sąd uznał Dariusza H. winnego pożaru na strzelnicy zlokalizowanej na terenie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Doszło do niego w listopadzie 2019 roku. Była to straszna tragedia - jedna osoba zginęła w płomieniach, a siedem osób zostało poparzonych. Jaki zapadł wyrok? Sprawdźcie.

Dariusz H. w podziemiach dworca zorganizował strzelnicę. Było to popularne miejsce wśród miłośników broni palnej. W listopadzie 2019 roku doszło jednak do pożaru – okazało się, że w pomieszczeniu były materiały łatwopalne, które zajęły się ogniem.

ZOBACZ TEŻ: Alarm bombowy w Jeleniej Górze. O podłożonej bombie poinformował… 11-latek

W strzelnicy było wtedy kilkanaście osób, w tym właściciel i dwóch instruktorów. Później świadkowie opowiadali, że gdy wybuchł pożar, szybko zrobiło się czarno od dymu. Niewiele było widać, nie dało się też oddychać.

W takich warunkach zginął 20-letni mężczyzna, któremu nie udało się wydostać na zewnątrz, tak jak innym użytkownikom strzelnicy. Gdy w końcu udało się go wyciągnąć na dwór, lekarze przystąpili do reanimacji – niestety, nie udała się.

Wyrok w sprawie śmierci w pożarze strzelnicy

Dariusz H. usłyszał zarzuty, prokuratura sporządziła akt oskarżenia i ostatecznie trafił przed oblicze sądu. W poniedziałek, 27 czerwca, zakończył się proces. Sąd skazał mężczyznę na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest łagodny – sąd zwrócił uwagę, że Dariusz H. nie próbował się wybielać, mataczyć i nie utrudniał śledztwa. Wyrażał też ubolewanie, że zginął jeden z użytkowników strzelnicy, a inni odnieśli poważne obrażenia.

Wyrok na razie jest nieprawomocny – nie wiadomo jednak, czy któraś ze stron będzie się od niego odwoływać.

Sonda
Czy zajęcia na strzelnicy to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE