Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega!

2021-07-26 10:45

Burze na Dolnym Śląsku spodziewane są w poniedziałek po południu i w nocy z poniedziałku na wtorek. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu i gradu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Sprawdź, gdzie jest burza.

Burze na Dolnym Śląsku spodziewane są w poniedziałek po południu oraz w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 lipca). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że burze na Dolnym Śląsku zaczną pojawiać się już wczesnym popołudniem. Burzom będą miejscami towarzyszyły opady ulewnego deszczu od 20 do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Możemy spodziewać się też silnego i porywistego wiatru wiejącego z prędkością do 70 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Ostrzeżenie pogodowe przed burzami na Dolnym Śląsku obowiązuje od godz. 15 w poniedziałek (26 lipca) do godz. 7 rano we wtorek (27 lipca). Ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę. 

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską