REGION: Znów upalnie i znów burzowo. Spodziewany grad i silny wiatr nawet do 100 km/h!

i

Autor: pixabay.com REGION: Znów upalnie i znów burzowo. Spodziewany grad i silny wiatr nawet do 100 km/h!

Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega! [GDZIE JEST BURZA?]

2021-07-14 8:25

W środę na Dolnym Śląsku spodziewane są burze z gradem. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Sprawdź, gdzie jest burza.

W środę (14 lipca) na Dolnym Śląsku spodziewane są burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że burze na Dolnym Śląsku zaczną pojawiać się już od rana. Burzom będą miejscami towarzyszyły opady ulewnego deszczu - według prognoz spadnie od 20 do 30 mm deszczu, a lokalnie nawet do 40 mm. Możemy spodziewać się też silnego i porywistego wiatru wiejącego z prędkością do 90 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Ostrzeżenie pogodowe przed burzami na Dolnym Śląsku obowiązuje od godz. 8:30 w środę (14 lipca) do północy.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę. 

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę