Burze z gradem na Dolnym Śląsku. Alert IMGW dla całego regionu!

2021-08-02 12:55

Burze na Dolnym Śląsku spodziewane są w poniedziałek po południu. Towarzyszyć im mogą opady ulewnego deszczu i gradu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Sprawdź, gdzie jest burza.

Burze na Dolnym Śląsku spodziewane są w poniedziałek po południu (2 sierpnia). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że burze na Dolnym Śląsku zaczną pojawiać się już wczesnym popołudniem. Burzom mogą towarzyszyć opady ulewnego deszczu (od 20 do 30 mm), a miejscami może spaść też grad. W czasie burz będzie wiał silny wiatr, osiągający w porywach prędkość do 70 km/godz.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW przed burzami na Dolnym Śląsku obowiązuje od godz. 21 w poniedziałek (2 sierpnia). Ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę. 

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki