Burze z gradem na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Burze z gradem na Dolnym Śląsku. Gwałtowne załamanie pogody [GDZIE JEST BURZA?]

2021-05-12 11:17

Burze na Dolnym Śląsku spodziewane są już w środę po południu. Towarzyszyć im będą opady deszczu i gradu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa dolnośląskiego. Choć burze o tej porze roku nie należą do rzadkości, tym razem mogą zwiastować gwałtowne załamanie pogody. Po kilku bardzo ciepłych i słonecznych dniach czeka nas duże ochłodzenie. Temperatura może spaść nawet o kilkanaście stopni. Sprawdź, gdzie jest burza.

Gwałtowne załamanie pogody na Dolnym Śląsku. Po kilku bardzo ciepłych i słonecznych dniach czeka nas ochłodzenie i opady deszczu. Już w środę (12 maja) na Dolnym Śląsku spodziewane są burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że burze na Dolnym Śląsku zaczną pojawiać się już wczesnym popołudniem. Burzom będą towarzyszyły opady deszczu od 20 do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Możemy spodziewać się też silnego i porywistego wiatru wiejącego z prędkością do 90 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Ostrzeżenie pogodowe przed burzami na Dolnym Śląsku obowiązuje w środę (12 maja) od godz. 13 do godz. 23.30.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę. 

Załamanie pogody

Burze na Dolnym Śląsku zwiastują poważniejsze załamanie pogody. W najbliższych dniach czeka nas duże ochłodzenie. Od czwartku temperatury spadną poniżej 20 stopni, a miejscami nawet poniżej 10 stopni. Wraz z ochłodzeniem pojawią się też opady deszczu, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Tak pogoda może się utrzymać nawet przez kolejne kilkanaście dni.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.