Bus zderzył się z ciężarówką na autostradzie A4 pod Wrocławiem

i

Autor: materiały policji

Bus zderzył się z ciężarówką na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Jedna osoba ranna

2021-02-02 10:24

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło we wtorek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Na zjeździe z autostrady w Kątach Wrocławskich bus zderzył się z ciężarówka. Pasażerka busa trafiła do szpitala.

Wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem miał miejsce we wtorek (2 lutego) po godz. 5 rano. Na zjeździe z autostrady w Kątach Wrocławskich bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu tirowi i doprowadził do zderzenia.

W wypadku ranna została pasażerka busa. Kobieta została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W zależności od odniesionych przez nią obrażeń, sprawca wypadku odpowie za wykroczenie lub przestępstwo. W tym drugim przypadku może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg w trudnym okresie zimowym.

- Jedną z sytuacji, w której powinniśmy zwiększyć czujność, jest jazda po śliskiej nawierzchni, kiedy to może dojść do niekontrolowanego poślizgu, a droga hamowania znacząco się wydłuża – przypomina st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Uciekając przed policjantami staranował zapory kolejowe