Był tak pijany, że porzucił motocykl na środku drogi! Potem rzucił się na policjantów

2019-08-22 8:24
Pijany motocyklista
Autor: InWay//c0/pixabay

Motocyklista wywrócił się na ulicy i porzucił pojazd na środku drogi. Kiedy zjawili się policjanci, zrobił się wulgarny i agresywny. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek był poszukiwany.

Policjanci wrocławskiego pionu prewencji otrzymali zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierującego. Z informacji wynikało, że mężczyzna poruszał się na motocyklu i miał być tak pijany, że wywrócił się na ulicy.

Zostawił później motocykl na samym środku jezdni i zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Świadkowie całego zajścia wyciągnęli ze stacyjki kluczyk, na wypadek gdyby nietrzeźwy mężczyzna chciał wrócić i kontynuować jazdę.

Policjanci dojeżdżając na miejsce, zauważyli mężczyznę siedzącego pod drzewem. Gdy tylko funkcjonariusze w mundurach pojawili się przy nim, zaczął być wulgarny i agresywny. Musieli więc ostudzić jego emocje, gdy stanowił zagrożenie dla siebie i innych, uderzając w radiowóz. 37-latek siedząc w samochodzie, szarpał się i pluł, cały czas krzycząc wulgaryzmy.

Jak tylko policjanci uporali się z agresją mężczyzny, sprawdzili jego dane w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 37-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu. Został przewieziony prosto na komisariat policji, a następnie trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie dało wynik ponad 2 promili.

Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE