Naćpany 25-latek w mustangu chciał przejechać policjantów! Staranował radiowóz [ZDJĘCIA]

2019-08-20 12:47

25-latek z powiatu polkowickiego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Najpierw próbował rozjechać policjantów, a później staranował radiowóz. Został obezwładniony i zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

W sobotnie popołudnie policjanci zostali zaalarmowani o wyczynach kierowcy Forda Mustanga w miejscowości Borek. Kierujący łamał wszelkie przepisy. Uszkodził nawet nawierzchnię boiska piłkarskiego, a jego wyczyny stanowiły zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Testowaliśmy: Ford Mustang Fastback GT 5.0 V8 8AT: najtańsze 450 koni na rynku

Policjanci ruchu drogowego zlokalizowali jego pojazd. Podjęli interwencję i wydając jasne polecenia i sygnały do zatrzymania, usiłowali zatrzymać podejrzanego. Na ten widok 25-latek gwałtownie ruszył swoim samochodem i usiłował przejechać policjantkę. Ta w ostatnim momencie uskoczyła, unikając uderzenia.

Kierowca nie zważając na sytuację, usiłował uciec. Policjanci kontynuowali pościg i zablokowali jego samochód. Wtedy staranował policyjny radiowóz. Funkcjonariusze odnieśli lekkie obrażenia, ale obezwładnili kierowcę, który stawiał opór. Zatrzymany 25-letni mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Również w jego pojeździe policjanci odnaleźli narkotyki. Został osadzony w policyjnym areszcie.

25-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, niezatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja i prokuratura skierowały wniosek do Sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE