Byli bezwzględni i brutalnie „uciszali” świadków. Brawurowe zatrzymanie bandytów

i

Autor: CBŚP

Byli bezwzględni i brutalnie „uciszali” świadków. Brawurowe zatrzymanie bandytów [FILM]

2022-02-10 11:08

Byli wyjątkowo brutalni i bezwzględni. Chcąc zmusić świadka do zmiany zeznań bestialsko go pobili, a skutego kajdankami i nieprzytomnego pozostawili na pastwę losu. Grozili również jego bliskim. Dolnośląscy policjanci CBŚP brawurowo zatrzymali trzech członków gangu podejrzanych o liczne przestępstwa.

Funkcjonariusze z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, rozbili gang, którego członkowie działali z ogromną bezwzględnością i brutalnością.

- Z zebranego materiału wynikało, że ci podejrzani mogli mieć związek z zastraszaniem świadka w prowadzonej w sądzie sprawie, w celu wywarcia na niego wpływu, aby zmienił zeznania. Według śledczych sprawcy pozbawili mężczyznę wolności, brutalnie go pobili przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, okradli i pozostawili skutego kajdankami, nieprzytomnego człowieka w mieszkaniu. Dotarli także do bliskiej mu osoby i dokonali kolejnych przestępstw na jej osobie. Bezwzględne zachowanie sprawców i obawa o najbliższych spowodowała, że mężczyzna uchylał się od obowiązku stawiennictwa w sądzie, co utrudniało postępowanie – informuje policja.

Ze względu na fakt, że mężczyźni byli niebezpieczni i posiadali broń, w tym palną, a także inne niebezpieczne narzędzia, sprawą zajęli się wyspecjalizowani funkcjonariusze z zespołów specjalnych CBŚP z Wrocławia, Katowic i Poznania.

- Podczas akcji zatrzymano 3 osoby. W miejscach ich zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście noży taktycznych, specjalistycznych o różnej długości ostrza, a także 3 jednostki broni gazowej - noszące ślady ingerencji, pałki teleskopowe, kajdanki, ręcznie wykonaną kulę na sznurze tzw. „kiścień”, kominiarki, 2 niebieskie sygnalizatory błyskowe, taśmy i sznury, krótkofalówki, odznakę policyjną, a także narkotyki. Śledczy ustalają do czego podejrzanym służyły przejęte narzędzia i urządzenia. Ponadto zabezpieczono 26 telefonów komórkowych oraz karty SIM. Zabezpieczone noże, broń oraz inne narzędzia i urządzenia zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia szczegółowych badań laboratoryjnych – czytamy w policyjnym komunikacie.

Podczas akcji policjanci zatrzymali także poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, który był ścigany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z popełnieniem rozboju na terenie Niemiec w 2013 roku.

W dolnośląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym jego udręczeniem, kierowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, utrudnianie postępowania karnego czy posiadania narkotyków. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 3 zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?