Były burmistrz skazany za łapówki. Policja pokazała, jak wziął 50 tysięcy złotych!

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Były burmistrz skazany za łapówki. Policja pokazała, jak wziął 50 tysięcy złotych!

Zobaczcie film

Były burmistrz skazany za łapówki. Policja pokazała, jak wziął 50 tysięcy złotych!

2023-04-06 20:08

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał Jacka C., byłego burmistrza Boguszowa-Gorc, na 5 lat i 3 miesięcy więzienia za przyjmowanie łapówek. Policjanci zajmującą się sprawą pokazali, jak doszło do wręczenia urzędnikowi 50 tysięcy złotych.

Jacek C. najpierw pełnił funkcję starosty wałbrzyskiego, a potem był burmistrzem Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na trop przestępczej działalności urzędnika wpadli w 2018 roku.

- Policjanci w ramach czynności operacyjno-rozpoznawczych zmierzających do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie, za zgodą prokuratora okręgowego, postanowili dokonać kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej - mówi mł. asp. Tomasz Nowak z sekcji prasowa KWP we Wrocławiu.

Do wręczenia łapówki doszło pod koniec 2018 roku. - Osoba współpracująca z policją spotkała się z ówczesnym burmistrzem Boguszowa-Gorc i w sposób kontrolowany wręczyła mu korzyść majątkową w kwocie 50 tysięcy złotych w zamian za obietnicę załatwienia jego sprawy – dodaje Tomasz Nowak.

Urzędnik zaraz po tym został zatrzymany, a na podstawie zebranego materiału przez śledczych zostały mu przedstawione zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w czasie, gdy był jeszcze starostą wałbrzyskim oraz podczas pełnienia urzędu burmistrza Boguszowa-Gorc.

Sprawa swój finał miała pod koniec marca 2023 roku. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok skazujący mężczyznę na karę 5 lat i 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Tymczasem mundurowi, za zgodą sądu, ujawnili nagranie z kontrolowanego wręczenia urzędnikowi korzyści majątkowej, będące jednym z głównych dowodów w procesie.

Były burmistrz skazany za łapówki. Policja pokazała, jak wziął 50 tysięcy złotych!
Listen on Spreaker.