16-latek napadł z nożem na dwa sklepy

i

Autor: materiały policji

Bystrzyca Kłodzka: 16-latek napadł z nożem na dwa sklepy. Pomagał mu 15-latek

2021-04-13 12:59

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali dwóch nastolatków, którzy napadli na sklep spożywczy i próbowali obrabować sklep monopolowy. 16-latek, grożąc nożem ekspedientkom, żądał wydania pieniędzy, a 15-latek stał w tym czasie na czatach. Łupem młodych przestępców padło kilkaset złotych. Obaj za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Dwaj nastolatkowie z powiatu kłodzkiego zapragnęli w łatwy sposób „zarobić” trochę pieniędzy. W tym celu postanowili obrabować kilka sklepów. Do pierwszego napadu doszło 1 kwietnia. Nastolatkowie poczekali na moment, gdy w upatrzonym przez nich sklepie nie będzie klientów, po czym 16-latek wszedł do środka i grożąc ekspedientce trzymanym w ręku nożem, zażądał wydania pieniędzy. 15-latek czekał w tym czasie na zewnątrz, pilnując czy nikt się nie zbliża. Wystraszona kobieta oddała napastnikowi 700 zł, po czym chłopcy uciekli.

Kilka dni później 16-latek próbował obrabować sklep monopolowy. Podobnie jak podczas wcześniejszego napadu wszedł do sklepu i próbował zastraszyć ekspedientkę nożem. Tym razem jednak sprzedawczyni nie przestraszyła się napastnika i przegoniła go ze sklepu.

Wkrótce po tym napadzie obaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję. O dalszym losie nieletnich przestępców zdecyduje sąd rodzinny. 16-latek odpowie za rozbój oraz usiłowanie rozboju, a jego młodszy kolega za to, że wspólnie ze starszym znajomym dopuścił się rozboju oraz podżegał do tego przestępstwa.

Leciał po drodze jak POCISK! Brawurową jazdę przerwali policjanci z grupy Speed