Głogów: Policjant ZDZIELIŁ PAŁĄ protestującą. Kobieta usłyszała ZARZUTY! [WIDEO]

i

Autor: KWP Wrocław

Głogów: Policjant ZDZIELIŁ PAŁKĄ protestującą. Kobieta usłyszała ZARZUTY! [WIDEO]

2021-04-12 15:46

Nowe fakty w sprawie niedzielnych zdarzeń w Głogowie na Dolnym Śląsku. Podczas nielegalnego protestu jeden z policjantów dosłownie zdzielił pałką protestującą. Później powalił ją na ziemię i obezwładnił. Kobieta została aresztowana. Filmik pokazujący brutalną interwencję lotem błyskawicy obiegł sieć. Policja bada sprawę i publikuje własne nagranie, a kobieta, która została zatrzymana, usłyszała już zarzuty. Okazuje się, że ma już trochę na sumieniu.

Ta sprawa wstrząsnęła opinią publiczną! Podczas protestu w Głogowie policjant zdzielił pałą protestującą kobietę. Została zatrzymana przy użyciu siły, a teraz usłyszała zarzuty. Głosy oburzenia na działanie policjantów płynęły z wielu stron. Mundurowi bronią się i publikują własne nagranie. Co grozi kobiecie, która została zatrzymana na proteście w Głogowie?

Głogów: Brutalne zatrzymanie na nielegalnej manifestacji

Kobieta zatrzymana przez policję w niedzielę w trakcie nielegalnej demonstracji w Głogowie na Dolnym Śląsku usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów – informuje Polska Agencja Prasowa. Policja podkreśla, że protestująca, była już notowana za znieważenie i groźby karalne.

W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest około 200 osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Media przypominają, że to kolejne tego typu zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna związana z tym interwencja policji.

Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet, a film pokazujący cześć tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać, jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię. Zapis tej brutalnej interwencji wywołał burzę w sieci!

Podczas nielegalnego zgromadzenia policja wystawiła 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196. Trzy osoby – kobietę i dwóch mężczyzn – zatrzymano z powodu agresywnego zachowania wobec policji – podaje PAP.

Burza po brutalnej interwencji policji w Głogowie

W poniedziałek dolnośląska policja w mediach społecznościowych opublikowała film, na którym widać, co działo się tuż przed interwencją. Na nagraniu słychać m.in. jak kobieta obraża policjanta.

Zatrzymana nie ustawała w kierowaniu agresji słownej również w trakcie doprowadzania do radiowozu. Cała trójka podejrzana jest o znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Dodatkowo zatrzymana podejrzana jest o to, iż działając w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej polegającej na jej zatrzymaniu, szarpała za mundur oraz odpychała go, a także naruszała nietykalność cielesną – tłumaczy rzecznik dolnośląskiej policji, Kamil Rynkiewicz.

Dodał, że w związku z użyciem środków przymusu bezpośredniego zatrzymani zostali zbadani i nie stwierdzono u nich obrażeń – informuje PAP.

Głogów. Zatrzymana kobieta miała sporo na sumieniu

Zarówno zatrzymana podejrzana, jak również jeden z zatrzymanych wspólnie z nią mężczyzn, w przeszłości byli już notowani za znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz stosowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Zatrzymana ma na swoim koncie także udział w bójce, natomiast zatrzymany mężczyzna kradzież, wymuszenie rozbójnicze oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu – wyliczają policjanci.

W niedzielę wieczorem policja poinformowała na Twitterze, że Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z tą interwencją.

Brutalna interwencja policji w Głogowie. Mundurowi publikują nagranie
Sonda
Koronawirus. Czy to dobry moment na luzowanie obostrzeń w Polsce?