Głogów: Policjant wyciągnął PAŁKĘ i zaczął BIĆ kobietę! SZOKUJĄCE nagranie [WIDEO]

i

Autor: Pixabay/3005398; Facebook/Marcin Szyszka

Głogów: Policjant wyciągnął PAŁKĘ i zaczął BIĆ kobietę! SZOKUJĄCE nagranie [WIDEO]

2021-04-11 22:25

Szokujące nagranie z manifestacji w Głogowie. Policjant użył siły wobec jednej z protestujących – wyciągnął pałkę i zaczął nią bić kobietę. Trzymał ją za okolice szyi, powalił na ziemię, okładał wielką pałką! Wszystko widać na wideo, które lotem błyskawicy obiegło sieć i wywołało lawinę komentarzy. Głos zabrali też przedstawiciele dolnośląskiej policji. Funkcjonariusze bronią swojego kolegi. Czy słusznie?

Podczas nielegalnego zgromadzenie w Głogowie, w którym uczestniczyło około 200 osób, jeden z interweniujących policjantów użył pałki wobec protestującej i przewrócił kobietę na ziemię. Film z tego zdarzenia trafił do sieci. Wywołał prawdziwą lawinę komentarzy i protesty – m.in. polityków opozycji. Zareagowała też sama policja. Mundurowi bronią zachowania kolegi. Czy słusznie?

Zobacz też: Dramat! Koronawirus wyrzuca całe rodziny na bruk! Masowe utraty pracy w Polsce [Uwaga TVN]

W niedzielę w Głogowie odbył się protest około 200 sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Było to kolejne tego typu zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji – przypomina Polska Agencja Prasowa. Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet, a film z tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać, jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię.

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz powiedział PAP, że interwencja policjanta dotyczyła kobiety, która zachowywała się agresywnie. – Szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała. Policjant użył wobec niej pałki służbowej, kobieta została zatrzymana – powiedział policjant.

Policjanci swoje stanowisko opublikowali też w internecie. To właśnie w sieci zawrzało po całym incydencie. Użytkownicy mediów społecznościowych emocjonalnie komentowali całe zajście, często wulgarnie potępiając działania policjanta.

Podczas niedzielnego, nielegalnego zgromadzenia policja wystawiła 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196 – informuje Polska Agencja Prasowa.

Film, na którym widać interwencję policjanta wobec kobiety, wywołał reakcję m.in. polityków KO. „Czy ktoś zna okoliczności tego zajścia? Czy @WasikMacieji reszta z @MSWiA_GOV_PL mogą się ustosunkować? Przecież to jest Białoruś” – napisał na Twitterze poseł Sławomir Nitras.

„Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON!” – odniósł się do zdarzenia na Twitterze poseł Michał Szczerba.

Strajk przedsiębiorców 10 kwietnia w Warszawie

Głogów: Policjant okładał kobietę pałką. Jest reakcja KGP

W niedzielę wieczorem policja poinformował na Twitterze, że Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z tą interwencją. „Analizowane będą m.in. nagrania policyjne i dostępne w sieci” – podają przedstawiciele KGP.