Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach

i

Autor: pixabay.com

QUIZ. Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach. Czy zdajesz sobie sprawę, w którym wieku powstały?

2021-04-09 22:22

Wynalazki napędzają rozwój społeczeństwa i zmieniają dzieje ludzkości. Pieniądze, papier, telefon, antybiotyki – dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia, ale jeszcze jakiś czas temu nikt o nich nie słyszał. Na pewno znacie doskonale wszystkie najważniejsze wynalazki w historii ludzkości, ale czy wiecie kiedy powstały? Czy wiecie od jak dawna nasze mieszkania rozświetlają żarówki, a w oknach wprawiane są szklane szyby? Zapraszamy do udziału w naszym quizie. Doskonale znacie te wynalazki, więc z odpowiedziami chyba nie powinno być problemu.

Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach nie jest trudno wskazać. Doskonale znamy je wszystkie i na co dzień powszechnie z nich korzystamy. Ale czy potrafimy wskazać, kiedy powstały? Kiedy na świecie pojawił się papier albo monety? Od kiedy nasze życie ratują antybiotyki i szczepionki? Wynalazki, choć kiedyś były przełomowymi wydarzeniami, które zmieniały bieg dziejów, z czasem na tyle spowszechniały, że trudno nam dziś sobie wyobrazić, że ludzie musieli kiedyś obywać się bez nich.

Zapraszamy do udziału w naszym quizie. Sprawdź swoją wiedzę na temat przełomowych momentów w historii ludzkości. Nie musisz znać dokładnej daty powstania telefonu czy samolotu, wystarczy, że wskażesz tylko wiek, w którym je wynaleziono. Z pewnością znasz wszystkie przedmioty, o które pytamy, ale czy wiesz też kiedy powstały? Sprawdź się w naszym quizie, a następnie prześlij go swoim znajomym!