Jak się wymawia nazwy tych popularnych potraw?

i

Autor: pixabay.com

QUIZ. Czy wiesz, jak wymawia się nazwy tych potraw? Sprawdź się, żeby nie było wstydu w restauracji

2021-02-02 6:48

Quiz na temat wymowy nazw popularnych potraw z pozoru wydaje się łatwy. Wiele z tych potraw doskonale znamy, kupujemy je w sklepach i zamawiamy w restauracjach. Ale czy naprawdę wiesz, jak poprawnie wymawia się ich nazwy? Czy prosząc o anchois, gnocchi lub croissanta na pewno dostaniesz, to o co prosisz? Sprawdź się w naszym quizie!

Quiz wiedzy kulinarnej czas zacząć. Wszystkie uwzględnione w nim potrawy z pewnością doskonale znacie. Od lat na goszczą na waszych stołach. Kupujecie je w sklepach i zamawiacie w restauracjach. Ale czy poprawnie? Czy zamawiając w kawiarni croissanta i cafe au lait kelner od razu was zrozumie?

QUIZ. Czy wiesz, jak wymawia się nazwy tych potraw? Sprawdź się, żeby nie było wstydu w restauracji

Pytanie 1 z 15
Zamawiając ANCHOIS, poprosisz o:
ANCHOIS

Oryginalne nazwy żywności na stałe zadomowiły się w naszym słowniku, ale poprawna wymowa ich nazw może was zaskoczyć. Zdobycie 12 z 15 możliwych może okazać się nie lada wyzwaniem. Dacie radę? Jesteście pewni, że zamawiając ulubione danie w restauracji, otrzymacie to o co prosiliście? Przekonajcie się sami, rozwiązując nasz test!

UWAGA! Odpowiedzi na niektóre pytania różnią się od siebie bardzo nieznacznie. Nawet niewielka różnica w wymowie może decydować o jej poprawności. Bądźcie więc ostrożni przy dokonywaniu wyboru.

Quiz to rodzaj intelektualnej zabawy. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana. Korzystając z posiadanej wiedzy, możemy sprawdzić swój poziom w danej kategorii tematycznej i rywalizować ze znajomymi. Podzielcie się linkiem do naszego quizu z rodziną i przyjaciółmi! Sprawdźcie, kto zgromadzi więcej punktów!