Chcesz mieć prąc zupełnie za darmo? Jest na to prosty sposób! Najciekawsze fakty o fotowoltaice

i

Autor: Pexels Chcesz mieć prąc zupełnie za darmo? Jest na to prosty sposób! Najciekawsze fakty o fotowoltaice

Chcesz mieć prąd zupełnie za darmo? Jest na to prosty sposób! Najciekawsze fakty o fotowoltaice

2021-07-19 7:05

W ostatnich latach coraz częściej myślimy o środowisku naturalnym, a nasza świadomość ekologiczna staje się coraz większa. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o planetę, jest inwestycja w odnawialne źródła energii. To także, wbrew pozorom, mocna ulga dla naszego portfela. Co powinieneś wiedzieć o fotowoltaice? Sprawdź najciekawsze fakty i nie zwlekaj!

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest droga i nieopłacalna? To przekonanie jest absolutnie błędne! Odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejsze nie tylko w obliczu kryzysu klimatycznego, ale też dbałości o własne finanse. Słońce bowiem poza doskonałym wpływem na nasze samopoczucie, może pomóc w obniżeniu lub całkowitym zlikwidowaniu rachunków za prąd.

Jak to możliwe? Dzięki panelom fotowoltaicznym, które posiadają komponenty z krzemu, energia słoneczna zamieniana jest w energię elektryczną. Ta jest następnie pobierana przez nasze domowe urządzenia, a jej nadwyżka zwracana jest do sieci. Gdy potrzebujemy więcej prądu, nadwyżkę możemy "odebrać".

Prąd zupełnie za darmo? To możliwe?

i

Autor: Pixabay Prąd zupełnie za darmo? To możliwe?

Panele działają nawet bez słońca!

To nie mit! Panele fotowoltaiczne działają także wtedy, gdy niebo jest pochmurne. Każdy panel składa się z wielu ogniw fotowoltaicznych, które pracują skutecznie, nawet wtedy, gdy słońce chowa się za chmurami. Ich wydajność może być niższa zaledwie o kilka procent.

Aby fotowoltaika działała jak najlepiej, powinniśmy montować panele na dachu i skierować je w stronę południową. Najmniej efektywna będzie ekspozycja na północ. Do montażu paneli fotowoltaicznych najlepiej zatrudnić profesjonalistów. Firmy, które dostarczają produkt specjalizują się również w instalacji. Tak jest m.in. w Leroy Merlin we Wrocławiu i w Mirkowie.

Specjaliści z Leroy Merlin we Wrocławiu i Mirkowie służą pomocą przy zakupie

i

Autor: Google Street View Na bojkocie konsumenckim traci sieć Leroy Merlin

Opłaca się? Opłaca się!

To pytanie w kontekście odnawialnych źródeł energii pojawia się bardzo często. Odpowiedź wydaje się prosta - tak, opłaca się. Przede wszystkim, panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd dla naszego gospodarstwa domowego. Można je także łączyć z tradycyjnymi źródłami zasilania - najpierw pobierana będzie "zielona" energia, a dopiero potem ta z sieci.

Jeśli wyprodukujemy nadwyżkę energii, najpierw będziemy mogli ją zwrócić do sieci, a potem pobierać ją w mniej wydajnych okresach. Co ważne, tego typu instalacje są bardzo trwałe i dają dużą niezależność od dostawcy prądu.

Chcesz mieć prąc zupełnie za darmo? Jest na to prosty sposób! Najciekawsze fakty o fotowoltaice

i

Autor: Pixabay Chcesz mieć prąc zupełnie za darmo? Jest na to prosty sposób! Najciekawsze fakty o fotowoltaice

Ile to kosztuje? Weź dofinansowanie!

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych to spory wydatek, ale zwróci się już po 5-7 latach. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje wiele możliwości dofinansowania tego rodzaju inwestycji. Można skorzystać m.in. z państwowego programu "Mój prąd". Dotacja obejmuje nawet 50% kosztów kwalifikowanych.

Chcesz wiedzieć więcej o fotowoltaice i panelach fotowoltaicznych? A może jesteś już zdecydowany na zakup? Odwiedź Leroy Merlin we Wrocławiu lub w Mirkowie i uzyskaj pomoc specjalistów. Zobacz też więcej szczegółowych informacji w tym miejscu.

Artykuł Sponsorowany