Chciał wejść na Śnieżkę w samych szortach

i

Autor: pixabay.com

Chciał wejść na Śnieżkę w samych szortach. Ukradł kurtkę ratownikom, którzy mu pomogli!

2021-12-06 12:33

Bulwersująca sytuacja w Karkonoszach. Ratownicy GOPR w sobotę musieli ratować wychłodzonego turystę, który postanowił zdobyć szczyt Śnieżki w samych szortach. W ramach „wdzięczności” mężczyzna ukradł jednemu z nich kurtkę! Sprawa ma zostać zgłoszona na policję.

Ratownicy GOPR spotykają się w trakcie służby z różnymi niecodziennymi interwencjami, ale to, co wydarzyło się w sobotę, 4 grudnia zaskoczyło nawet ich. 4 grudnia GOPR-owcy zostali wezwani na pomoc turyście, który mimo zimowej aury postanowił wejść na Śnieżkę w samych szortach. Śnieg i mróz szybko zweryfikowały zamiary niefrasobliwego mężczyzny. Wychłodzonego turystę trzeba było jak najszybciej ewakuować.

Ratownicy z karkonoskiego GOPR-u zwieźli przemarzniętego mężczyznę na dół. Ponieważ poza szortami, turysta nie miał żadnego innego ubrania, pożyczył od jednego z ratowników kurtkę, by zejść w niej do samochodu i się ubrać. Obiecał przy tym, że za chwilę przyniesie kurtkę z powrotem. Więcej się nie pojawił.

Drogi Turysto, wiemy, że możesz być jeszcze w szoku. Wciąż wierzymy, że to przypadek i wynik hmm... roztargnienia? Jednak prosimy o zwrot kurtki, jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy, w ciężkich zimowych warunkach” - napisali GOPR-owcy na swoim profilu na Facebooku.

W poniedziałek sprawa kradzieży kurtki ma zostać zgłoszona policji.

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]