Chocianów: Zabójstwo małżeństwa. On zabił, ona znieważyła zwłoki

i

Autor: mat.prasowe policji Chocianów: Zabójstwo małżeństwa. On zabił, ona znieważyła zwłoki

Chocianów: Mordercze małżeństwo! On zabił, ona znieważyła zwłoki!

2022-05-02 16:10

Dolnośląska policja zdradza pierwsze szczegóły ws. zabójstwa w Chocianowie. Małżeństwo zostało aresztowane na trzy miesiące, według informacji policji: on zabił, a ona morderstwo zatuszowała i znieważyła zwłoki.

Chocianów: Mordercze małżeństwo. On zabił, ona znieważyła zwłoki

Do morderstwa doszło pod koniec kwietnia br. - w mieszkaniu małżeństwa z Chocianowa. Kiedy mundurowi weszli do lokalu, znaleźli ciało 51-letniego mężczyzny. "Było już w stanie częściowego rozkładu" - komentuje asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji. Według śledczych, zamordowany 51-latek przyszedł do domu małżeństwa - 36-letniej kobiety i o rok starszego męża - sam. Mieli wspólnie pić alkohol i wtedy doszło do kłótni. 

37-letni mężczyzna uderzył i przewrócił pokrzywdzonego, następnie zadał mu kilka ciosów i zaczął go dusić, przez co doprowadził do zgonu 51-latka – relacjonował Ratajczyk. Żona agresora podczas zabójstwa znajdował się w mieszkaniu.

Polecamy: Perfidnie oszukał Ukrainki uciekające przed wojną. Trudno uwierzyć, ile płaciły za kawalerkę pod ziemią!

Według relacji kryminalnych, policjanci pojawili się w mieszkaniu w dniu, w którym małżeństwo chciało pozbyć się zwłok. Mordercza para została zatrzymana. 37-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Kobieta natomiast usłyszała łącznie cztery zarzuty; w tym znieważenia zwłok (policja nie precyzuje sposobu, w jaki się tego dopuściła), zatarcia śladów przestępstwa, niepowiadomienia organów ścigania i nieudzielenia pomocy osobie narażonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oblali mężczyznę kwasem siarkowym i zostawili na pewną śmierć

Sąd Rejonowy w Lubinie wobec obojga podejrzany zastosował tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi dożywocie, a jego żonie pięć lat więzienia.