Ciało turysty w Chatce pod Śnieżnikiem! Ratownicy pracowali od rana do wieczora [ZDJĘCIA]

i

Autor: Tilaska/CC0 1.0/Wikimedia Commons Ciało ok. 30-letniego turysty znaleziono w Chatce pod Śnieżnikiem. Od rana do wieczora na miejscu pracowali ratownicy Grupy Sudeckiej GOPR

Ciało turysty w Chatce pod Śnieżnikiem! Ratownicy pracowali od rana do wieczora [ZDJĘCIA]

2021-01-18 18:51

W Chatce pod Śnieżnikiem znaleziono ciało ok. 30-letniego turysty. Na miejsce skierowano ponad 15 ratowników Grupy Sudeckiej GOPR, którzy pracowali w niedzielę od rana do wieczora - wszystko ze względu na trudno dostępny teren i duże ilości świeżego śniegu. Chatka pod Śnieżnikiem została zamknięta do odwołania, bo na miejscu trwają czynności policji.

Ciało turysty w Chatce pod Śnieżnikiem! Ratownicy pracowali od rana do wieczora [ZDJĘCIA]

Ciało ok. 30-letniego turysty znaleziono w Chatce pod Śnieżnikiem. Do tragicznego odkrycia doszło w niedzielę 17 stycznia, a od samego rana swoje działania podjęli ratownicy Grupy Sudeckiej GOPR. Ponad 15 z nich wyruszyło z bazy ok. godz. 9.30, a ostatnie czynności zakończyły się po godz. 22 wieczorem - wszystko z powodu trudno dostępnego terenu i dużej ilości świeżego śniegu. Z powodu znalezienia ciała turysty Chatka Pod Śnieżnikiem została zamknięta do odwołania. Na razie nie są znane przyczyny śmierci mężczyzny, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że do zgonu mogło dojść nagle. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kłodzku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w Chatce pod Śnieżnikiem. Szokująca przyczyna śmierci znanego siatkarza!

Chatka pod Śnieżnikiem, gdzie znaleziono ciało turysty, pełni funkcję schronu samoobsługowego w Sudetach Wschodnich. Chatka pod Śnieżnikiem jest położona na wysokości 1 170 m n.p.m. na zboczu liczącego 1 425 m Śnieżnika.

Zobacz też: Dolny Śląsk. "Trujący" Złoty Potok naprawdę jest TRUJĄCY! Winne ZŁOTO i ARSZENIK!

10 turystów utknęło pod Śnieżką

GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!