Ciężarówka rozpruła bok busa z dziećmi. Osiem osób rannych, centymetry od tragedii na DK 8

i

Autor: zabkowice.express-miejski.pl Ciężarówka rozpruła bok busa z dziećmi. Osiem osób rannych, centymetry od tragedii na DK 8

Ciężarówka rozpruła bok busa z dziećmi. Dziewięć osób rannych, centymetry od tragedii na DK 8

2022-06-07 19:47

Groźny wypadek na drodze krajowej 8 na odcinku Niemcza – Bardo. W Braszowicach zderzyły się ciężarówka i bus przewożący dzieci z okolic Leszna. Dziewięć osób zostało rannych, a od strasznej tragedii dzieliło uczestników zdarzenia kilkanaście centymetrów.

Wypadek na DK8 w Braszowicach

Do wypadku doszło we wtorek, 7 czerwca, około godz. 16. W Braszowicach, na drodze krajowej nr 8 między Niemczą i Bardem, zderzyły się samochód ciężarowy i bus, którym dzieci z okolic Leszna wracały z wycieczki. W pojeździe jechało 19 osób, w tym 16 dzieci, dwóch opiekunów i kierowca.

ZOBACZ TEŻ: Pijany policjant z Wrocławia swoim BMW spowodował śmiertelny wypadek

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi zniosło poza oś jezdni przyczepę ciężarówki. Zahaczyła ona o bok busa - powiedziała nam st. asp. Katarzyna Mazurek, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich. - 32-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy, podobnie jak 43-letni kierowca busa – dodała.

ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ (zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zabkowice.express-miejski.pl)

Dziewięcioro dzieci zostało zabranych do szpitali w Polanicy Zdroju i Ząbkowicach Śląskich. Ich urazy powstały głównie wyniku rozbitych szyb w busie, były to m.in. urazy oczu, rany cięte twarzy, lekki uraz głowy i rana ciętą nogi.

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek

Aż trudno sobie wyobrazić, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby przyczepa pojazdu ciężarowego uderzyła kilkanaście centymetrów obok i nie otarła się o busa, ale w niego z dużą siłą uderzyła. 

Na miejscu trwają działania służb ratunkowych. Droga krajowa najpierw była zablokowana, późnij ruch puszczono wahadłowo. - Badane są okoliczności zdarzenia, m.in. wyciągnięto z ciężarówki tachograf, by sprawdzić z jaką prędkością poruszała się ona w momencie zdarzenia - dodała Katarzyna Mazurek.   

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek samochodowy, gdy prowadziłeś auto?