Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka

i

Autor: mat. partnera Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka

Coraz więcej hybryd ładowanych z gniazdka! Zobacz zdjęcia wyjątkowych samochodów Volvo

2020-11-23 11:48

Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka! Firma już kilka lat temu zapowiadała rewolucję na rynku motoryzacyjnym. Teraz spełnia obietnice! Za pięć lat elektryki mają stanowić połowę sprzedaży Volvo Cars. Zobacz zdjęcia wyjątkowych samochodów volvo.

Na naszych oczach zapowiedzi Volvo Cars spełniają się

Hybrydy ładowane z gniazdka stanowią już prawie jedną czwartą sprzedaży. To klucz do spełnienia restrykcyjnych limitów CO2 przewidzianych na ten rok. Prezes firmy – Hakan Samuelsson podkreśla, że ich udział w sprzedaży wzrósł dwukrotnie w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zobacz galerię zdjęć:

Co z tego ma kierowca?

Oprócz walorów ekologicznych i tych związanych z niską emisją gazów cieplarnianych – samochodem hybrydowym plug-in Recharge można jeździć w mieście niemal wyłącznie na prądzie – nie zużywając benzyny, w ciszy i bez emisji spalin. Ponieważ jego akumulator jest kilkukrotnie mniejszy niż w autach czysto elektrycznych, nadaje się do ładowania z przydomowego gniazdka.

W trasie, gdy nie ma punktów ładowania, można się nim poruszać bez żadnych ograniczeń korzystając z silnika spalinowego. Układ elektryczny wspomaga także przyspieszanie pojazdu. Hybrydy plug-in Volvo od 0 do 100 km/h przyspieszają od 4,8 do 7,3 s – w zależności od modelu. Układ elektryczny wspomaga silnik spalinowy dodatkowym momentem obrotowym o wartości od 150 do 200 Nm, znacząco poprawiając elastyczność pojazdu. 

W salonie Volvo Car Wrocław-Bielany w Bielanach Wrocławskich można odbyć jazdę testową modelem hybrydowym Recharge. Więcej informacji o samochodach hybrydowych oraz atrakcyjnej promocji znajdziesz >>TUTAJ<<.

Artykuł sponsorowany