Biskup Legnicy wydał w sprawie hostii specjalny komunikat (zdjęcie poglądowe)

i

Autor: jiangmillington/PD/pixabay.com Biskup Legnicy wydał w sprawie hostii specjalny komunikat (zdjęcie poglądowe)

Cud na Dolnym Śląsku! Hostia z tkankami ludzkiego serca w kościele w Legnicy

2016-04-11 10:00

Chodzi o hostię, która upadła podczas mszy 25 grudnia 2013. O tym, że nosi znamiona cudu eucharystycznego biskup legnicki poinformował jednak wiernych dopiero teraz.

Ponad dwa lata temu hostia upadła na posadzkę, a po tym jak została podniesiona, włożono ją do naczynia z wodą. Wtedy pojawiły się na niej czerwone przebarwienia. Duchowni postanowili więc zlecić badania specjalistom.

Naukowcy: hostia zawiera ludzkie tkanki

Z hostii zostały pobrane próbki, które trafiły do Zakładu Medycy Sadowej. Ekspertyza naukowców jest jednoznaczna: badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki. 

"W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego” (…) ze zmianami, które „często towarzyszą agonii” - można przeczytać w orzeczeniu specjalistów medycy sądowej.

Watykan już wie o hostii

Sprawa została już przedstawiona Kongregacji Nauki Wiary. Hostia ma być wystawiona w parafii świętego Jacka w Legnicy.

"Polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć" - stwierdza w odczytanym w niedzielę komunikacie do wiernych Zbigniew Kiernikowski, biskup legnicki.

Według nieoficjalnych informacji hostia będzie wystawiana w parafii być może już od czerwca.

Czytaj także: Będzie krzyczał i kopał jak prawdziwy pacjent potrafi. Na takich fantomach będą się uczyć studenci z Wrocławia [WIDEO, AUDIO, GALERIA]