Cuprum Square. Wkrótce rusza budowa kompleksu dwóch biurowców [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

2016-05-21 9:06

Dokładnie rok temu biurowiec Cuprum zniknął z centrum miasta. Wyburzeniu budynku towarzyszyło wiele emocji. Niektórzy specjalnie przychodzili, by zobaczyć jak budynek znika. Zobacz, co teraz dzieje się w miejscu, w którym kiedyś stał znany biurowiec.

- Do tej pory udało się nam uporządkować cały teren po dawnym budynku Cuprum, a kolejny etap inwestycji, już bardziej widoczny dla mieszkańców miasta, to wiosna/lato tego roku - zapewnia Michał Holaczuk, dyrektor do spraw inwestycji KGHM TFI. 

Dodaje on, że nadal aktualny jest harmonogram realizacji inwestycji, który zakłada, że całość będzie gotowa na przełomie 2017 i 2018 roku. Budowa ma potrwać niecałe dwa lata.

Cuprum Square, czyli co?

Kompleks ma składać się z dwóch niezależnych budynków biurowo - usługowych. Pierwszy z nich ma mieć siedem pięter i powierzchnię ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Drugi ma mieć osiem kondygnacji i dwa razy większą powierzchnię.

Pod budynkami ma powstać parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi.

Wersja ekologiczna

Wiadomo też, że Cuprum Square ma być inwestycją przyjazną dla środowiska w tym sensie, że do budowy obiektu użyte będą ekologiczne materiały budowlane i urządzenia techniczne, a już gotowy kompleks będzie miał niskie zużycie energii. Gwarantować ma to fakt, że projekt opracowano z uwzględnieniem wytycznych do certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Desgin).

Czytaj także: MPK będzie informować na wyświetlaczach w autobusach jak się zachować, gdy zobaczymy podejrzany pakunek [AUDIO]