Cyrk Korona ma zaprezentować swoje show w weekend

i

Autor: Hans-Petter Fjels/CCA-S A 2.5 G/wikimedia.org Cyrk Korona ma zaprezentować swoje show w weekend

Cyrk ze zwierzętami jednak we Wrocławiu?

2016-03-03 19:14

Choć w mieście obowiązuje od niedawna zakaz dzierżawienia gruntów miejskich na potrzeby pokazów tresury zwierząt. Cyrk Korona być może zrobi jednak w weekend show z tygrysami, wielbłądami czy słoniami.

Przedstawienia zaplanowane są na ten weekend. Namiot cyrkowy ma stanąć na terenie między ulicami Ślężną i Komandorską. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zgodził się na występy. Jednak, jak tłumaczy dziennikarzom "Gazety Wrocławskiej" rzeczniczka spółki Ewa Mazur, było to jeszcze zanim do ZDiUMU dotarł dokument, na podstawie którego urzędnicy mogliby zakazać show z udziałem zwierząt.

Przedstawiciele miejskiej spółki dogadali się jednak z Lidią Król - Pinder, właścicielką Cyrku Korona, że podczas przedstawienia zwierząt nie będzie. Miała ona jeszcze dziś dostarczyć pisemną deklarację, która to potwierdzi. Pismo jednak nie dotarło do miasta.

Mimo to okauje się, że urzędnicy mają jednak asa w rękawie. Mogą cofnąć Cyrkowi Korona pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Wtedy nie będzie on mógł pojawić się w mieście.

Czytaj także: Rowery miejskie już działają. Szykują się zmiany w aplikacji i być może w płatnościach [WIDEO, AUDIO, CENNIK]