Czołowe zderzenie na wrocławskich Krzykach. Jeden kierowca był pijany, a drugi miał zabrane prawo jazdy!

2020-05-29 10:00 mar

Do niecodziennego wypadku doszło w nocy na wrocławskich Krzykach. Na ul. Wałbrzyskiej zderzyły się czołowo dwa samochody. Jak się okazało, żaden z kierowców nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę - sprawca wypadku był pijany, a poszkodowany kierowca drugiego samochodu miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kilka minut po północy na ul. Wałbrzyskiej we Wrocławiu zderzyły się czołowo dwa samochody. Z ustaleń policji wynika, że kierowca volkswagena, podczas wymijania, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka i zderzył się z fiatem. Na szczęście żaden z uczestników wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak się wkrótce okazało, żaden z kierowców nie powinien w ogóle tej nocy prowadzić samochodu. Sprawca wypadku – 25-letni obywatel Gruzji – był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,7 promila alkoholu. 25-latek został zatrzymany, a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Duże kłopoty może mieć też kierowca fiata, w którego wjechał Gruzin. Podczas sprawdzania policyjnej bazy danych wyszło bowiem na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Jechał 166 km/h bez prawa jazdy!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj