Dobiega końca budowa przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Kiedy będzie gotowy?

2021-04-24 9:18

Przystanek kolejowy Wrocław Szczepin jest już prawie gotowy. Pierwsi podróżni będą mogli zacząć z niego korzystać już w czerwcu. Przy okazji budowy nowego przystanku przebudowano też wiadukt nad ul. Długą. Cała inwestycja kosztowała 46 milionów złotych.

Już w czerwcu podróżnym ma zostać udostępniony nowy przystanek kolejowy Wrocław Szczepin. Nowy punkt przesiadkowy, położony między stacjami Wrocław Mikołajów i Nadodrze, ma ułatwić łączenie podroży koleją z transportem publicznym i indywidualnym.

Podróżni będą mieli do dyspozycji dwa 200-metrowe perony, na których ustawiono wiaty i zamontowano jasne oświetlenie ledowe. Zainstalowane zostanie również nagłośnienie oraz infokioski i elektroniczne wyświetlacze z rozkładem jazdy. Nie zapomniano też o stojakach na rowery. Perony znajdują się na nasypie obok ul. Portowej i Gnieźnieńskiej, a dojścia do nich usytuowano obok wiaduktu nad ul. Długą.

Przystanek Wrocław Szczepin ma być gotowy jeszcze przed wakacjami

i

Autor: PKP PLK

Sam wiadukt nad ul. Długą został gruntownie przebudowany. Nowy, trzykrotnie szerszy obiekt pozwolił na usprawnienie miejskiej komunikacji. Przestrzeń pod wiaduktem umożliwia jazdę czterema pasami jezdni. Znalazło się też miejsce na dwa chodniki i ścieżki rowerowe. Budowana jest również linia tramwajowa.

Przystanek Wrocław Szczepin położony jest na linii kolejowej między stacjami Wrocław Mikołajów i Wrocław Nadodrze. Tędy odbywa się ruch pasażerski z Wrocławia Głównego w kierunku Trzebnicy, Oleśnicy, Milicza i Kluczborka. Trasą tą w ciągu doby przejeżdża ponad 150 składów.

Budowa nowego przystanku kolejowego wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą kosztowała blisko 46 mln zł. To kolejny nowy przystanek we wrocławskiej aglomeracji. Wcześniej powstały przystanki Wrocław Stadion, Wrocław Różanka i Wrocław Grabiszyn, a w 2019 roku oddano do użytku przystanek Mokronos Górny. Budowany jest również nowy przystanek Iwiny na trasie w kierunku Strzelina.

Budowa przystanku kolejowego Wrocław Szczepin