Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. W wakacje polecimy na Kos i do Barcelony

2021-04-23 10:27

Dwa nowe połączenia lotnicze z Wrocławia wprowadziły Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach akcji „Lot na wakacje”. Od czerwca ze stolicy Dolnego Śląska polecimy na grecką wyspę Kos i do Barcelony. Bilety na wakacyjne loty są już dostępne w sprzedaży.

Letni rozkład Portu Lotniczego Wrocław wzbogacił się o dwa nowe, atrakcyjne kierunki. Od czerwca samoloty PLL LOT będą kursować z Wrocławia na grecką wyspę Kos i do Barcelony. Nowe kierunki zostały wprowadzone w ramach akcji „Lot na wakacje”.

Samoloty pomiędzy Wrocławiem a wyspą Kos będą kursować w każdą niedzielę w okresie od 20 czerwca do 3 października. Lot potrwa 2 godziny i 50 minut. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godz. 13.30, a lądowanie na wyspie Kos o godz. 17.20 czasu lokalnego. Z wyspy Kos samolot będzie startował o godz. 18.20 czasu lokalnego, a we Wrocławiu wyląduje o godz. 20.15.

Połączenie na trasie Wrocław – Barcelona (lotnisko Barcelona-El Prat) będzie realizowane w każdą sobotę w okresie od 19 czerwca do 2 października. Do Barcelony dolecimy w 2 godziny i 45 minut. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godz. 15.10, a lądowanie na lotnisku El Prat w Barcelonie o godz. 17.55. Z Barcelony samolot wyleci o godz. 11.30, a o godz. 14.10 wyląduje w stolicy Dolnego Śląska.

- Ubiegłoroczna oferta wakacyjnych lotów PLL LOT z Wrocławia została bardzo dobrze przyjęta i wierzymy, że podobnie będzie w tym roku. Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Letni rozkład lotów wrocławskiego lotniska składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży. W wakacje będzie można polecieć z Wrocławia m.in. do Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a także na Zanzibar i Islandię.

- Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy - mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT. - Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń, uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty.

Wrocławskie fontanny znów działają

Quiz. Test z geografii. Stolice państw. Uwaga na PODCHWYTLIWE pytania!

Pytanie 1 z 10
Stolicą Australii jest: