Nowy rozkład lotów na wrocławskim lotnisku

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław

Nowy rozkład lotów na wrocławskim lotnisku. Dokąd polecimy w wakacje?

2021-03-26 9:37

Od niedzieli (28 marca) na wrocławskim lotnisku zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. W maju powróci większość kierunków i zwiększy się liczba rejsów. Pojawią się też wakacyjne nowości – Ryanair zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń do Zadaru i Olsztyna, a WizzAir zabierze turystów do Burgas i Splitu.

28 marca wchodzi w życie nowy rozkład w Porcie Lotniczym Wrocław. Stopniowo przywracane będą kolejne połączenia, zwiększy się też liczba rejsów. Rozbudowana zostanie również oferta typowo wakacyjna, w której pojawią się nowe kierunki. Ze względu na nieprzewidywalną sytuację pandemiczną pasażerowie muszą jednak liczyć się ze zmianami w rozkładzie lotów - zarówno jeśli chodzi o dostępne kierunki, jak i terminy poszczególnych rejsów.

- Cieszy nas, że siatka połączeń na sezon letni 2021 już teraz jest rozbudowana i różnorodna, chociaż częstotliwość rejsów na razie będzie mniejsza niż w zwykłych okolicznościach - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Przewoźnicy przywracają połączenia w takim zakresie, w jakim jest to obecnie możliwe. Najważniejsze, że w maju ma powrócić większość kierunków z naszej normalnej siatki.

Więcej połączeń sieciowych

Po 28 marca kontynuowane będą połączenia do Frankfurtu (Lufthansa) i Warszawy (PLL LOT), od 5 kwietnia do Amsterdamu (KLM). Od maja dojdą loty do Monachium (Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings) i Zurychu (SWISS), a od września do Kopenhagi (SAS).

Stopniowo będzie też rosła częstotliwość rejsów. Na trasie do Frankfurtu do końca kwietnia do dyspozycji będzie 5 lotów w tygodniu, w maju - 10, a na początku czerwca przewoźnik planuje już 17 rejsów w tygodniu, w tym po trzy od poniedziałku do piątku. Do Warszawy samoloty będą początkowo latały 13 razy w tygodniu. W maju PLL LOT ma zamiar wprowadzić 20, a w czerwcu już 22 rejsy w tygodniu. Do Amsterdamu na razie będzie można polecieć jednym z 4 rejsów w tygodniu, a od 24 maja KLM proponuje już jedno połączenie dziennie.

- Dla największych linii sieciowych kluczowa będzie możliwość ponownego uruchomienia globalnej sieci połączeń. Od tego zależy zwiększanie częstotliwości rejsów z lotnisk regionalnych do hubów takich jak Frankfurt, Amsterdam, czy Monachium - dodaje Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie lotnicze

Linie Ryanair planują uruchomienie 34 połączeń z Wrocławia. W marcu i kwietniu dostępne będą: Dublin, Oslo Torp, Kijów Boryspol, Londyn Stansted oraz East Midlands. Natomiast zdecydowana większość połączeń ruszy od maja, w tym pozostałe kierunki brytyjskie, Paryż Beauvais, a także wszystkie rejsy na południe Europy. Wśród tych ostatnich irlandzki przewoźnik proponuje m.in. 5 kierunków włoskich (m.in. Neapol i Palermo), 5 hiszpańskich (m.in. Teneryfa i Majorka) oraz 3 greckie (Ateny, Korfu, Chania). Inne oferowane kierunki to Malta, Podgorica w Czarnogórze, Odessa i Gdańsk. Nowościami w ofercie linii Ryanair są Zadar w Chorwacji (od 2 lipca) i Olsztyn (od 1 lipca). Dla większości kierunków południowych przewoźnik przewiduje dwa rejsy w tygodniu.

18 połączeń z Wrocławia planują linie Wizz Air. Kierunki brytyjskie (Birmingham, Londyn Luton), wschodnie (Lwów, Zaporoże, Kijów Żuliany), a także Oslo Torp, Sztokholm Skavsta i Eindhoven wystartują w marcu lub kwietniu. Początkowo częstotliwość rejsów ma rosnąć, bo przewoźnik zakłada, że jeszcze wiosną samoloty na tych trasach zaczną latać częściej. Np. na trasie Wrocław - Londyn Luton w marcu i kwietniu dostępne będą 3-4 rejsy w tygodniu (poza okresem świątecznym), a w maju już 7. Wizz Air proponuje również kilka kierunków atrakcyjnych turystycznie. Do wyboru są Larnaka (Cypr), Kutaisi (Gruzja) czy Reykjavik (Islandia) - dostępne od początku maja, a także Burgas (Bułgaria) i Split (Chorwacja), które ruszą w czerwcu.

Wakacje z biurem podróży

Obiecująco zapowiada się także oferta czarterowa. Dostępne są praktycznie wszystkie najpopularniejsze kierunki: Turcja, Grecja, Egipt, Bułgaria, Tunezja i Hiszpania. Wybrać się można także do Włoch, Albanii albo na Cypr. Wszystko wskazuje na to, że po sezonie zimowym w ofercie pozostanie również Zanzibar, który cieszy się dużą popularnością. Łącznie do wyboru jest blisko 30 kurortów nad morzami Śródziemnym, Czarnym i Czerwonym, a także nad oceanami Atlantyckim oraz Indyjskim.

Połączenia zapowiadane na wiosnę i lato 2021 są już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźników.

Automatyczna kontrola graniczna na wrocławskim lotnisku