Dolnośląskie: Poważny wypadek na A4! Kierowca zakleszczony w ciężarówce! Śmigłowiec w akcji

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Dolnośląskie: Poważny wypadek na A4! Kierowca zakleszczony w ciężarówce! Śmigłowiec w akcji

Dolnośląskie: Poważny wypadek na A4! Kierowca zakleszczony w ciężarówce! Śmigłowiec w akcji

2022-05-25 22:05

Dolnośląskie: Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A4 za węzłem Udanin. Zderzyły się tam trzy ciężarówki. Śmigłowiec LPR zabrał rannego kierowcę do szpitala we Wrocławiu. Mężczyzna był zakleszczony w pojeździe przez ponad godzinę. Kierowcy muszą się liczyć z gigantycznymi utrudnieniami!

Dziś (środa, 25.05.2022) przed godziną 19 za węzłem Udanin, a przed węzłem Gościsław, na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku doszło do zderzenia trzech ciężarówek. Dyżurny GDKiA poinformował Polską Agencję Prasową, że ranny mężczyzna jest w ciężkim stania. Kierowca jednego z pojazdów przez ponad godzinę był zakleszczony w ciężarówce. W miejscu wypadku utrudniony był też ruch na jezdni w stronę Zgorzelca, ponieważ odbywał się on tylko pasem prawym. Na lewym pasie stały wozy straży pożarnej, uczestniczące w akcji ratunkowej. Po godzinie 21 ruch w stronę Zgorzelca odbywa się już dwoma pasami, ale powstał w tym miejscu duży korek.

Czytaj też: Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał ogromny mandat [FILM]

- Trasa w stronę Wrocławia z powodu tarasujących trzech ciężarówek będzie nieprzejezdna aż do odwołania. Usuwanie pojazdów potrwa wiele godzin - przekazuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, cytowany przez PAP.

Policja wyznaczyła objazd. Na węźle Budziszów Wielki pojazdy są kierowane poza autostradę. Do tematu będziemy wracać. Do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Groźny wypadek przy autostradzie A4 na Dolnym Śląsku