Groźny pożar pod Oleśnicą

i

Autor: Oleśnica998

Dolny Śląsk: Groźny pożar pod Oleśnicą. Troje małych dzieci trafiło do szpitala [ZDJĘCIA]

2020-12-09 13:24

Młoda kobieta i troje dzieci w wieku od 1,5 do 7 lat zostało poszkodowanych w pożarze domu w Siekierowicach w powiecie oleśnickim. Wszyscy czworo zostali przewiezieni do szpitala we Wrocławiu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale ich dom nie nadaje się do zamieszkania.

Groźny pożar w powiecie oleśnickim. Ogień pojawił się we wtorek (8 grudnia) ok. godz. 9 rano w jednym z domów w miejscowości Siekierowice. Ze wstępnych informacji wynikało, że w budynku mieszka kilka osób, a w środku znajdują się butle z gazem.

Przybyli na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia ognia, pożar zdążył już się jednak rozprzestrzenić na poddaszu domu. Jednocześnie ratownicy sukcesywnie wynosili z płonącego budynku butle z gazem. Łącznie wynieśli kilkanaście 11-kilogramowych butli propan butan.

Pożar przez blisko 7 godzin gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Pogotowie energetyczne odcięło zasilanie w płonącym budynku, a przez pewien czas prądu pozbawiona była również cała miejscowość.

Z informacji przekazanych przez serwis Oleśnica998 wynika, że w pożarze poszkodowane zostały 4 osoby – młoda kobieta, która doznała poparzenia dróg oddechowych oraz troje dzieci w wieku 1,5, 3 i 7 lat, które zostały podtrute gazami pożarowymi. Wszyscy czworo zostali przewiezieni do szpitala przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu. Na szczęście ich stan nie jest poważny. 

Akcja gaśnicza skończyła się przed godz. 16. W pożarze doszczętnie spłonęło poddasze oraz druga kondygnacja budynku. Ze wstępnych oględzin wynika, że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Tym samym 7-osobowa rodzina straciła dach nad głową. Wsparcie dla pogorzelców zapowiedział wójt gminy Dobroszyce, który zaapelował o pomoc rzeczową dla poszkodowanej rodziny.

Pożar w Stryszowie. Skatował i spalił rodzinę!