Groźny wypadek w Rybnicy Leśnej na Dolnym Śląsku

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Groźny wypadek w Rybnicy Leśnej. Samochód przewrócił się na dach [ZDJĘCIA]

2021-07-16 11:10

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek wieczorem w Rybnicy Leśnej na Dolnym Śląsku. Jadący z rodziną kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i zderzył się z innym samochodem. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów przewrócił się na dach.

W czwartek (15 lipca) ok. godz. 19:30 w Rybnicy Leśnej w powiecie wałbrzyskim doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mieszkaniec Siedlec jechał z rodziną od strony Głuszyc. Wyjeżdżając samochodem z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu główną drogą kierowcy z Bydgoszczy. Doszło do zderzenia, w wyniku którego jeden z samochodów przewrócił się na dach.

Na szczęście, żadna z osób podróżujących samochodami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Sprawca wypadku został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Na jego konto wpłynęło też 6 punktów karnych.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów.

- Pamiętajmy, aby z ładnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu - przypominają funkcjonariusze. - Poza przepisami ważny jest oczywiście także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Czołowe zderzenie osobówki z autobusem