Dolny Śląsk: Koronawirus w przedszkolu. Ponad 50 przedszkolaków na kwarantannie!

2020-08-11 12:20 mar
Koronawirus w przedszkolu
Autor: pixabay.com

Jedno z dzieci uczęszczających do przedszkola w Złotoryi zakaziło się koronawirusem. Przedszkole zostało zamknięte, a pozostali podopieczni i personel zostali skierowani na kwarantannę. W piątek do miasta przyjedzie koronabus z Bolesławca, by przeprowadzić na miejscu testy na obecność koronawirusa.

U jednego z dzieci uczęszczających do niepublicznego przedszkola w Złotoryi potwierdzono zakażenie koronawirusem. Za wstępnych ustaleń wynika, że do zakażenia nie doszło na terenie przedszkola. Dziecko oraz jego rodzice zakazili się prawdopodobnie na imprezie rodzinnej. Ponieważ zanim potwierdzono zakażenie, dziecko chodziło jeszcze przez tydzień do przedszkola, sanepid podjął decyzję o zawieszeniu zajęć i zamknięciu placówki.

Kwarantannie zostały poddane wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola – łącznie 52 maluchów – ich domownicy oraz cały personel placówki. Wszyscy zostaną przebadani na obecność koronawirusa. W tym celu w piątek z Bolesławca przyjedzie do Złotoryi koronabus, by na miejscu pobrać wymazy do badań. Ich wyniki mają być znane jeszcze w tym tygodniu. Jeśli okażą się pomyślne, przedszkole będzie mogło wznowić działalność po weekendzie.

Życie w czerwonej strefie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.