Proboszcz zakażony koronawirusem. Sanepid w Kłodzku poszukuje wiernych!

2020-08-10 15:33 mar
Koniec dyspensy. Wraca obowiązek uczestnictwa we mszach świętych
Autor: Pixabay

U proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach (powiat kłodzki) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ze względu na możliwość zakażenia groźną choroba sanepid poszukuje osób, które uczestniczyły w odprawianych przez księdza mszach św. lub kontaktowały się z nim w innych okolicznościach.

Koronawirus w powiecie kłodzkim. Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach zachorował na Covid-19. Zanim u księdza wykryto koronawirusa, przez dwa tygodnie odprawiał on msze święte w swojej parafii. W tej sytuacji, ze względu na ryzyko zakażenia groźną chorobą, sanepid w Kłodzku prosi o kontakt osoby, które w okresie od 19 lipca do 2 sierpnia uczestniczyły w odprawianych przez proboszcza mszach świętych i miały z nim bezpośredni kontakt. O zgłoszenie się proszone są również osoby, które kontaktowały się z księdzem w innych okolicznościach.

- Kontakt bezpośredni to kontakt z osobą zakażoną w odległości mniejszej niż 2 metry – wyjaśnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku.

Osoby, które widziały się z księdzem, powinny skontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku (nr tel.: 748673526, 601797415, 882022091, 882112246, 882112247 lub 882112248).

W związku z zaistniałą sytuacją bp Marek Mendyk udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św. mieszkańcom parafii Piszkowice.

- Wierni, których udanie się w tym czasie do innego kościoła będzie wiązało się z utrudnieniami i tym samym korzystający z udzielonej dyspensy, są zachęceni w czasie jej obowiązywania do skorzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych mszy św.” - informuje ks. dr Stanisław Chomiak, kanclerz Świdnickiej Kurii Biskupiej.

We Wrocławskim zoo urodziły się dwa małe GNU Białobrode

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.