Legnica: Ukradł pomnik marszałka Rokossowskiego i odrąbał mu głowę! Sprawca aresztowany

2020-08-10 15:04 mar
Ukradł pomnik marszałka Rokossowskiego i odrąbał mu głowę
Autor: materiały policji

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 34-letni mężczyzna, który ukradł z cmentarza w Legnicy pomnik marszałka Konstantego Rokossowskiego. 34-latek podejrzany jest również o kradzież 3 samochodów i przyczepki samochodowej. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Do kradzieży pomnika marszałka Konstantego Rokossowskiego doszło w nocy ze środy na czwartek (29/30 lipca) na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Roztrzaskany i pozbawiony głowy pomnik znaleziono kilkanaście godzin później na pobliskim polu. Śledztwo w sprawie kradzieży i dewastacji pomnika wszczęła legnicka policja. Wkrótce też policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę. Jego zatrzymanie było jednak utrudnione, gdyż mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W końcu podejrzanego udało się namierzyć. 34-letni mieszkaniec Legnicy, karany już wcześniej za podobne przestępstwa, został zatrzymany w piątek (7 sierpnia) i doprowadzony do prokuratury.

34-latek usłyszał zarzut kradzieży pomnika Konstantego Rokossowskiego oraz uszkodzenia ogrodzenia na cmentarzu komunalnym w Legnicy. Odpowie też za kradzież trzech samochodów oraz przyczepki samochodowej wraz z pontonem i akumulatorem. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, oszacowano na blisko 100 tys. zł. Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

- Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeżeli podejrzany dopuszcza się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, wówczas kara może wzrosnąć nawet do 15 lat więzienia – informuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Pies uwięziony na balkonie w upał!