Piszkowice. Niepełnosprawne dzieci bez pomocy! 19 opiekunów z koronawirusem!

2020-08-10 16:26 Michał Michalak
Piszkowice. Niepełnosprawne dzieci bez pomocy! 19 opiekunów z koronawirusem!
Autor: Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej W zakładzie w Piszkowicach koronawirusem zaraziło się 19 opiekunów i 7 niepełnosprawnych dzieci

W Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach niedaleko Kłodzka wykryto koronawirusa. W prowadzonej przez zakonnice placówce przebywa 45 niepełnosprawnych dzieci, z których 7 jest zarażonych. Pozostałe 19 przypadków dotyczy ich opiekunów. W związku z tym dzieciom nie ma teraz kto pomóc, dlatego Zakład apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy mogliby zastąpić chorych.

Jak informuje TVN24.pl, w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach niedaleko Kłodzka wykryto 26 przypadków koronawirusa: 7 u przebywających tam niepełnosprawnych dzieci, a 19 u ich opiekunów. W prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej placówce brakuje teraz rąk do pracy, które zapewniłyby wystarczającą pomoc dla dzieci. W związku z tym Zakład apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy mogliby zastąpić zarażonych koronawirusem opiekunów - pomoc dotyczy tylko zdrowych dzieci. Na razie zgłosiły się dwie pielęgniarki z Kłodzka, ale to zaspokaja potrzeby Zakładu tylko do końca tygodnia.

Jak informuje TVN24.pl, jedno z niepełnosprawnych dzieci zarażonych koronawirusem trafiło do szpitala, natomiast pozostałe sześcioro jest w osobnym budynku na terenie placówki w Piszkowicach, gdzie przebywają razem z zakażonymi opiekunami. W drugim mieszkają zdrowi pacjenci i siostry. To już drugie ognisko koronawirusa w miejscowości, po tym jak wykryto je w tamtejszym kościele. Jak się okazuje, w obu przypadkach źródłem choroby jest proboszcz parafii w Piszkowicach, których sprawował swoją funkcję mimo objawów.

Życie w czerwonej strefie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.