Laboratorium metamfetaminy ukryte pod kojcem dla psów

i

Autor: CBŚP

Dolny Śląsk: Laboratorium metamfetaminy ukryte pod kojcem dla psów [ZDJĘCIA]

2021-06-11 7:54

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium metamfetaminy w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku. W czasie szeroko zakrojonej akcji policjanci zabezpieczyli też narkotyki, broń, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety oraz elementy wyposażenia policyjnego. Zatrzymanych zostało 8 osób, w tym 2 „chemików”.

Na Dolnym Śląsku zlikwidowano laboratorium metamfetaminy i zatrzymano 8 osób podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. Akcję na terenie Zgorzelca oraz pobliskich miejscowości przeprowadzili funkcjonariusze wrocławskiego i poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Podczas szeroko zakrojonej akcji policjanci przejęli m.in. metamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Zabezpieczono także broń palną, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety i elementy wyposażenia policyjnego (kajdanki, sygnalizację świetlno-dźwiękową, pałkę typu tonfa) oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Ponadto, w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu zgorzeleckiego policjanci odkryli tajne laboratorium narkotykowe. Wejście do niego ukryte było w podłodze w kojcu dla psów. Wąskie przejście prowadziło do pomieszczenia, w którym wytwarzano metamfetaminę. Jak się okazało, zamontowano tam specjalistyczny sprzęt służący do produkcji narkotyku oraz chłodzenia i wentylacji obiektu. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną narkotyków syntetycznych, a także przejęli m.in. naczynia laboratoryjne oraz ponad 200 litrów różnych substancji chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków.

Zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski. Decyzją sądu 5 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostałe 3 osoby objęto dozorem policji, zakazem kontaktu z określonymi osobami oraz poręczeniami majątkowymi.

Sprawa jest kontynuacją śledztwa, dotyczącego rozbitej już zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie gangu tworzyli laboratoria, w których wytwarzali metamfetaminę nazywana „piko”.

Laboratorium metamfetaminy ukryte pod kojcem dla psów