Lider grupy pseudokibiców aresztowany. Miał przy sobie maczetę i kokainę

i

Autor: mat. policji 29-latek miał przy sobie maczetę, gaz pieprzowy i kokainę

Dolny Śląsk: Lider grupy pseudokibiców aresztowany. Miał przy sobie maczetą i kokainę

2021-11-29 12:00

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Lubina – jak ustalono, jednego z liderów grupy pseudokibiców – który przewoził w samochodzie znaczne ilości kokainy oraz maczetę. Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Ścisła współpraca lubińskich policjantów i funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP we Wrocławiu doprowadziła do zatrzymania 29-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna - będący jednym z liderów grupy pseudokibiców - został zatrzymany na drodze w gminie Rudna, gdy jechał swoim samochodem. W samochodzie 29-latka policjanci znaleźli maczetę, gaz pieprzowy oraz paczkę kokainy.

- Z ujawnionej ilości środka psychotropowego, podejrzany mógłby przygotować blisko tysiąc porcji handlowych tego narkotyku - poinformowała asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

29-latek trafił do policyjnej celi. Po przesłuchaniu w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz uczestniczenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 2 lata. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław