Obwodnica Międzyborza coraz bliżej

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Obwodnica Międzyborza coraz bliżej. Kiedy nową drogą pojadą kierowcy?

2021-07-16 10:12

Rozpoczęły się prace przygotowawcze poprzedzające budowę obwodnicy Międzyborza. To jedna z siedmiu obwodnic na Dolnym Śląsku realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. Nowy fragment drogi krajowej nr 25 będzie miał 8 kilometrów długości i powstanie w nowym śladzie.

Obwodnica Międzyborza to jedna z siedmiu obwodnic dolnośląskich miast realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. W czerwcu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji dla tej inwestycji, a obecnie trwają prace nad koncepcją przebiegu trasy. W drugiej połowie września planowane jest przeprowadzenie pomiarów ruchu, a w czwartym kwartale tego roku rozpoczną się spotkania informacyjne z mieszkańcami.

Obwodnica Międzyborza coraz bliżej

i

Autor: GDDKiA

Obwodnica Międzyborza powstanie w nowym śladzie i będzie miała długość ok. 8 km. W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) ze skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i dojazdowymi. Wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie, elementy ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycja ma zostać zrealizowana w systemie „projektuj i buduj” w latach 2025-2029.

Obwodnica Międzyborza pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta, a także stanowić będzie obejście sąsiadujących wsi Ose i Oska Piła. Nowy fragment drogi krajowej nr 25 poprawi przepustowość układu komunikacyjnego łączącego drogę ekspresową S8 z nowo wybudowaną obwodnicą Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11.

W ramach programu budowy 100 obwodnic w województwie dolnośląskim ma zostać wybudowanych 7 obwodnic: Międzyborza, Głogowa, Kaczorowa, Legnicy, Milicza, Oławy i Złotego Stoku.

Czołowe zderzenie osobówki z autobusem