Pijana matka opiekowała się dzieckiem

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Dolny Śląsk: Opiekowała się piątką dzieci. Miała 3 promile alkoholu!

2021-02-04 14:14

Policjanci z Ziębic na Dolnym Śląsku zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która „opiekowała się” piątką swoich dzieci. 37-latka miała w organizmie 3 promile alkoholu. Sąd rodzinny zbada teraz, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W środę (3 lutego) tuż przed godz. 18 policjanci z Ziębic w powiecie ząbkowickim zostali powiadomieni przez opiekunkę z Ośrodka Pomocy Społecznej o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta kompletnie pijana kobieta opiekuje się dziećmi. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce.

- W mieszkaniu co prawda panował porządek, a dzieci były spokojne, jednak stan upojenia alkoholowego ich matki uniemożliwiał jej sprawowanie nad nimi opieki - relacjonuje kom. Ilona Golec z Komendy Powiatowej Policji w Zabkowicach Śląskich.

Badanie wykazało, że 37-latka miała w organizmie 3 promile alkoholu. Na miejsce wezwano ojca dzieci, żeby się nimi zaopiekował. Wkrótce pojawiła się też babcia dzieci i oboje przejęli opiekę nad małoletnimi.

Z relacji policjantów wynika, że pijana kobieta była agresywna wobec dorosłych i została osadzona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. O zachowaniu nieodpowiedzialnej matki zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który zbada, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Cztery osoby zginęły w pożarze mieszkania we Wrocławiu