Pijana matka przyszła odebrać synka z przedszkola. Drugie dziecko zostawiła bez opieki!

2021-01-20 13:13 mar
Pijana matka przyszła odebrać synka z przedszkola
Autor: materiały policji

Prawie 2,5 promila alkoholu miała w organizmie kobieta, która przyszła odebrać z przedszkola swojego synka. W tym czasie jej drugie dziecko zostało bez opieki w domu. Kobieta trafiła do policyjnej celi, a dzieci przekazano pod opiekę Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania. 30-latce grozi teraz 5 lat więzienia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w piątek (15 stycznia) w Lubinie. Po południu do jednego z przedszkoli przyszła 30-letnia kobieta, by odebrać swoje 6-letnie dziecko. Opiekunka od razu zauważyła, że mama chłopczyka jest pijana i odmówiła przekazania jej dziecka. Na miejsce wezwano też policję.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało u 30-latki blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Funkcjonariusze ustali również, że w niezamkniętym mieszkaniu, w tym samym czasie przebywa bez opieki drugie dziecko nieodpowiedzialnej kobiety – dziewczynka w wieku 9 lat.

Jak się okazało, 30-latka samotnie wychowuje dzieci. W tej sytuacji, decyzją sądu, dzieci zostały przekazane pod opiekę Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie, a o zaistniałej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny.

Nieodpowiedzialna kobieta za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8