Policyjne klepsydry ostrzegają seniorów przed oszustami

i

Autor: materiały policji Policyjne klepsydry ostrzegają seniorów przed oszustami

Dolny Śląsk. Klepsydry ostrzegają seniorów przed oszustami

2021-10-28 9:29

Policjanci z Oławy w dość oryginalny sposób postanowili ostrzec seniorów przed oszustami. Funkcjonariusze rozwiesili klepsydry, które zamiast informacji o czyjejś śmierci oraz terminie i miejscu pogrzebu, zawierają apel do starszych osób. Policjanci liczą, że klepsydry przyciągną uwagę seniorów, gdyż jest to coś, co interesuje ich na co dzień.

W związku z powtarzającymi się oszustwami, w wyniku których seniorzy często tracą oszczędności całego życia, a niejednokrotnie zaciągają także dodatkowe zobowiązania, oławscy policjanci wystosowali specjalny apel do starszych osób, zawierający szereg porad, jak ustrzec się przed oszustami, którzy czyhają na ich pieniądze. Aby łatwiej dotrzeć do osób starszych, apel został sporządzony w formie... klepsydry, która zazwyczaj zawiera informacje o czyjejś śmierci oraz terminie i miejscu pogrzebu. Tym razem czytająca ją osoba, będzie miała okazję dowiedzieć się, jak się zachować, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą oszustwa.

- Pomysł może wydać się kontrowersyjny, najważniejsze jednak, by przekaz trafił do seniorów, którzy szczególnie narażeni są na przestępstwa związane z wyłudzeniem pieniędzy - mówi st.asp. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. - Wszystko po to by ich ustrzec i zapobiec przestępczemu procederowi.

Policjanci liczą, że klepsydry przyciągną uwagę starszych osób, gdyż jest to coś, co interesuje ich na co dzień.

- Pamiętajmy, że seniorzy to osoby wychowane w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, dlatego często padają ofiarą bezwzględnych oszustów - dodaje Wioletta Polerowicz.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich