Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca wypadku

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Sprawca wciąż na wolności!

2020-11-12 13:05

Policja poszukuje kierowcy, który 6 listopada w Jaroszowie potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę i uciekł z miejsca wypadku. 45-letnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Sprawca wypadku wciąż pozostaje na wolności.

Do wypadku doszło w piątek (6 listopada) ok. godz. 6 rano na drodze krajowej nr 5 w Jaroszowie w pobliżu Strzegomia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letnia kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy została potrącona przez samochód osobowy. Kierowca niebieskiego opla nie zatrzymał się, by udzielić pieszej pomocy, lecz natychmiast odjechał z miejsca wypadku.

Piesza w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Kobieta doznała m.in. poważnych obrażeń nóg i miednicy, stwierdzono u niej też krwiaka mózgu. Od chwili wypadku 45-latka nie odzyskała przytomności - znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

– Poszukujemy sprawcy, który odjechał z miejsca zdarzenia - mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod nr tel. 112.

Pirat drogowy w Mońkach. Rozpędzone auto niemal potrąciło rodzinę na pasach