Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

i

Autor: ITD

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Kierowcy nie utworzyli korytarza życia! [WIDEO]

2021-01-26 13:13

Wypadek na autostradzie A4. Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło we wtorek (26 stycznia) na autostradzie A4. Na wysokości węzła Chojnów bus zderzył się z dwoma samochodami ciężarowym. Dojazd na miejsce wypadku był utrudniony, gdyż stojący w korku kierowcy nie utworzyli tzw. korytarza życia.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek (26 stycznia) na autostradzie A4. Po godz. 13 na wysokości węzła Chojnów - na nitce autostrady A4 w kierunku Zgorzelca - bus zderzył się z dwoma samochodem ciężarowym. Z informacji przekazanych przez RMF24 wynika, że z naczepy jadącego przed busem tira w pewnym momencie spadła bryła lodu. Kierowca busa, chcąc ją ominąć, odbił gwałtownie w lewo i zderzył się z dwoma ciężarówkami.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Niestety dojazd do miejsca wypadku był bardzo utrudniony, gdyż stojący w korku kierowcy nie utworzyli tzw. korytarza życia, który umożliwiłby służbom szybki dojazd do poszkodowanych.

W wypadku zginęła jedna osoba, podróżująca busem. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Autostrada A4 w kierunku Zgorzelca była zablokowana przez kilka godzin. 

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Tir zmiażdżył Marka i jego 10-letniego syna. Wypadek Strzelce Małe.