Dolny Śląsk: TRUDNE warunki na drogach. ŚMIERTELNE wypadki, zablokowane drogi [NOWE FAKTY]

2019-12-03 8:46 mar
Kolizja w okolicach Dębowiny. Zablokowana DK8
Autor: express-miejski.pl/Robert Herdy

We wtorek od rana na Dolnym Śląsku panują bardzo trudne warunki drogowe. Padający w nocy deszcz ze śniegiem i temperatura przy gruncie w okolicach 0 stopni, spowodowały że jezdnie miejscami są bardzo śliskie. Doszło już do kilku tragicznych wypadków, w których zginęły 4 osoby.

TRAGICZNY WYPADEK POD OBORNIKAMI ŚLĄSKIMI - NIE ŻYJĄ 3 OSOBY

3 osoby zginęły w zderzeniu busa z samochodem ciężarowym, do którego doszło we wtorek (2 grudnia) ok. godz. 9 na drodze wojewódzkiej nr 340 między Obornikami Śląskimi a Wołowem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa, którym podróżowało 5 osób, jechał od strony Obornik Śląskich w kierunku Wołowa. Na łuku drogi prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. 3 osoby podróżujące busem zginęły na miejscu, kolejne dwie zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala.

Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana. Samochody kierowane są objazdami.

CZYTAJ WIĘCEJ: MAKABRYCZNY wypadek na Dolnym Śląsku. Bus zderzył się z ciężarówką - 3 osoby nie żyją!

ŚMIERTELNY WYPADEK W OKOLICACH CIECHANOWA

We wtorek (3 grudnia) przed godz. 6 rano w okolicach Chocianowa w powiecie polkowickim doszło do śmiertelnego wypadku.

Wypadek miał miejsce na drodze między Chocianowem a Rokitkami. Dostawczy bus z nieustalonych przyczyn wypadł z drogi i z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo. 56-letni pasażer busa zginął na miejscu, kierowca został przewieziony do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

CIĘŻARÓWKA W ROWIE - ZABLOKOWANA DK8

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w okolicach Dębowiny w powiecie ząbkowickim. Ok. godz. 6 na drodze krajowej nr 8, pomiędzy miejscowościami Kłodzko i Bardo, zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wyniku kolizji jedna z ciężarówek wpadła do rowu. Kierowcom na szczęście nic się nie stało.

Przez kilka godzin droga krajowa nr 8 w okolicach Dębowiny była całkowicie zablokowana, a samochody kierowane były objazdami. Po godz. 9 został przywrócony normalny ruch na DK8.

PIASKARKA W ROWIE - OBLODZONE DROGI

Fatalne warunki drogowe panują też w okolicach Jeleniej Góry. Na drodze krajowej nr 5 w okolicach Marciszowa do rowu wpadła piaskarka. Kierowca na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Oblodzone drogi utrudniają, a w niektórych wypadkach nawet uniemożliwiają jazdę kierowcom zarówno aut osobowych, jak i ciężarowych. Na trudne warunki skarżą się też kierowcy poruszający się po górskich trasach w okolicach Karpacza i Szklarskiej Poręby.

SAMOCHÓD POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ

Trudne warunki pogodowe były prawdopodobnie przyczyną wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Oleśnicy. Na ul. Dobroszyckiej samochód osobowy potrącił jadącego na rowerze mężczyznę. Rowerzysta wpadł do rowu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ: Groźny wypadek w Oleśnicy. Samochód potrącił rowerzystę [ZDJĘCIA]

Z zebranych informacji wynika, że trudne warunki panują w całym regionie, a na drogach tworzą się korki.