Uwięził swoją byłą konkubinę w mieszkaniu

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Uwięził swoją byłą konkubinę w mieszkaniu. Wcześniej się nad nią znęcał

2021-07-13 8:39

5 lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi Bolesławca, który uwięził w mieszkaniu swoją byłą konkubinę, grożąc jej przy tym pobiciem. Mężczyzna znęcał się już wcześniej nad kobietą, a od marca miał sądowy zakaz zbliżania się do niej. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany.

44-letni mieszkaniec Bolesławca w końcu się doigrał i trafił do aresztu. Mężczyzna już wcześniej był karany za znęcanie się nad swoją konkubiną, efektem czego był orzeczony w marcu przez sąd zakaz zbliżania się do kobiety. Jak się wkrótce okazało, sądowy zakaz nie powstrzymał mężczyzny.

Jak ustalili policjanci, 44-latek od 27 maja wielokrotnie łamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą konkubiną - przychodził pod jej mieszkanie, wszczynał awantury i wysyłał kobiecie różne wiadomości tekstowe. W końcu, 3 lipca uwięził byłą konkubinę w mieszkaniu i groził, że ją pobije.

- Dzielnicowi, po otrzymaniu informacji, że 44-latek może więzić kobietę, natychmiast podjęli działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonej i zatrzymania sprawcy oraz ustaleniu okoliczności, w których kobieta została pozbawiona wolności – informuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

44-latek został zatrzymany, a sąd - na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu - zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Niezwykła akcja policji. Pilotowali samochód z dzieckiem do przeszczepu