Dolny Śląsk: W dwa miesiące ujawniono 75 nielegalnych automatów do gier

2021-06-15 10:31

Tylko w kwietniu i maju funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli na Dolnym Śląsku 75 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz 46 tys. zł w gotówce. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych mogą grozić nawet 3 lata więzienia.

W kwietniu i maju 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami skontrolowali na terenie województwa 16 lokali. Kontrole przeprowadzono we Wrocławiu, Bolesławcu, Legnicy, Zgorzelcu, Polkowicach, Głogowie i Świdnicy oraz w powiatach: zgorzeleckim, złotoryjskim, bolesławieckim, lubańskim, jaworskim, lwóweckim, legnickim, kłodzkim i ząbkowickim. Wytypowane do kontroli punkty były dobrze znane funkcjonariuszom, gdyż w przeszłości wielokrotnie znajdowano w nich nielegalne automaty. Nie inaczej było i tym razem.

W sprawdzanych lokalach ujawniono łącznie 75 nielegalnych automatów do gier oraz gotówkę w kwocie 46.225 zł. Znalezione urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Organizowanie nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zagrożone nie tylko wysokimi karami finansowymi, ale również karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód