Wandal zdewastował kilkadziesiąt nagrobków

i

Autor: materiały policji

Groby malutkich dzieci potwornie zdewastowane. Rodzice z Górowa we łzach

2020-11-03 14:07

Policjanci z Górowa zatrzymali mieszkańca gminy Jemielno podejrzanego o zdewastowanie kilkudziesięciu pomników na terenie jednego z gminnych cmentarzy. 43-latek odpowie nie tylko za zniszczenie mienia, znieważenie miejsca spoczynku zmarłego i wybryk chuligański, ale również za kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W nocy z 28 na 29 października na cmentarzu w Luboszycach (powiat górowski) nieznany sprawca uszkodził kilkadziesiąt pomników. Wandal przewracał i przesuwał płyty nagrobne, a także niszczył wiązanki złożone na grobach, dewastując w ten sposób znaczną część nekropolii. Wartość strat wciąż jest szacowana, ponieważ policjanci nie dotarli jeszcze do wszystkich pokrzywdzonych.

Wkrótce po zdarzeniu górowscy funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten chuligański wybryk. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Jemielno. W toku śledztwa wyszło na jaw, że 34-latek ma na sumieniu więcej przestępstw.

- Mężczyzna odpowie również za kradzież telefonu komórkowego o wartości 1200 zł, a także uszkodzenie pojazdu na kwotę ponad 2 tysięcy zł - informuje kom. Agnieszka Połczyk z Komendy Powiatowej Policji w Górze.

Wandal zdewastował kilkadziesiąt nagrobków

i

Autor: materiały policji

Zatrzymanemu 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Blisko dwukrotnie przekroczył prędkość