Pijana 74-latka zderzyła się czołowo z busem

i

Autor: materiały policji

Lubin: Pijana 74-latka zderzyła się czołowo z busem. Wracała z imienin u koleżanki

2020-11-03 9:17

Ponad promil alkoholu miała w organizmie 74-letnia mieszkanka Lubina, która postanowiła wrócić z imienin u koleżanki samochodem. Prowadząca auto 74-latka zjechała na lewą stronę jezdni i zderzyła się czołowo z busem, którym podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Nieodpowiedzialnej seniorce grożą teraz 2 lata więzienia.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek (30 października) w Lubinie. 74-letnia kobieta siedząca za kierownicą hyundaia zjechała nagle na lewą stronę jezdni i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwnej strony busem. Busem, oprócz kierowcy, podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście nikomu z uczestników wypadku nic się nie stało.

Szybko wyszło na jaw dlaczego 74-latka straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na sąsiedni pas. Policjanci zauważyli w jej samochodzie butelkę po alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta była pijana – miała w organizmie ponad promil alkoholu.

- 74-latka tłumaczyła policjantom, że wracała od koleżanki, która świętowała swoje imieniny - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Pijana 74-latka zderzyła się czołowo z busem

i

Autor: materiały policji

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnej kobiecie prawo jazdy. 74-latka będzie odpowiadać za spowodowanie kolizji drogowej i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grożą jej 2 lata więzienia, wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Skopała kwiaty ułożone w błyskawicę.