Kierowcy ciężarówek zablokują autostradę

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Wielka blokada A4 przed świętami. Kierowcy ciężarówek zablokują autostradę!

2020-12-21 9:00

Kierowcy samochodów ciężarowych planują zorganizować w środę (23 grudnia) protest na autostradzie A4. Tuż przed świętami ruchliwa droga zostanie zablokowana na odcinku pomiędzy Legnicą a Wrocławiem. Wszystko wskazuje na to, że kierowców czekają ogromne korki.

Protest kierowców samochodów ciężarowych ma odbyć się na autostradzie A4 w środę, 23 grudnia. Organizatorzy protestu poinformowali, że kolumna 150 samochodów ciężarowych będzie poruszać się z minimalną prędkością jezdnią autostrady od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice.

Protest rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 16. W tym czasie ruch na autostradzie pomiędzy Legnicą a Wrocławiem będzie bardzo utrudniony. Kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi korkami.

Kierowcy ciężarówek protestują przeciwko decyzji rządu, który uznał, że kierowcy pracujący w czasie epidemii koronawirusa „nie wykonują pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia". Takie stanowisko rządu sprawia, że firmy transportowe nie mogą otrzymać wsparcia od państwa, gdyż warunkiem otrzymania pomocy jest „przynależność do takiej grupy zawodowej, która w wyniku pandemii nie mogła w taki sam sposób wykonywać swojej pracy, jak miało to miejsce przed pojawieniem się koronawirusa”.

Iluminacje świetlne w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!