Wracają porody rodzinne

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Wracają porody rodzinne. Trzeba spełnić jeden warunek

2021-02-23 13:50

Wracają porody rodzinne, które zostały wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa. Porody takie wznowiono już w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. Warunkiem udziału w porodzie rodzinnym jest negatywny test na zakażenie koronawirusem.

Porody rodzinne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wstrzymane ze względu na epidemię koronawirusa, teraz stopniowo są z powrotem przywracane. Porody rodzinne wznowiono już w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze

- W tym roku porody rodzinne będą odbywać się na wyjątkowych warunkach - mówi dyrektor jeleniogórskiego szpitala Nikolaj Lambrinow. - W trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentki, osoby towarzyszącej oraz personelu medycznego, osoba chcąca uczestniczyć przy porodzie musi m.in. wypełnić specjalną ankietę oraz poddać się testowi antygenowemu lub testowi PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Nowoczesny OIOM w szpitalu przy Koszarowej już otwarty [ZDJĘCIA, FILM]

Władze szpitala sugerują, aby przygotowania do porodu rodzinnego rozpocząć na 14 dni przed planowanym porodem i maksymalnie ograniczyć swoje kontakty z innymi osobami. Pacjentki oraz ich osoby towarzysząc w dniu porody powinni zgłosić się na SOR jeleniogórskiego szpitala, gdzie zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

- Jeśli obydwa wyniki będą negatywne, a lekarz z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego nie stwierdzi innych przeciwwskazań, osoba towarzysząca będzie mogła być obecna podczas porodu - podano w komunikacie jeleniogórskiego szpitala.

Najnowocześniejszy OIOM we Wrocławskim szpitalu